Abone Olun

E-posta adresinizi kaydedin, yeniliklerden haberdar olun!


Teknik Komite Üye Girişi
Teknik komite üyeleri için Giriş.
Türk Vatandaşlığı Kanunu'nun Uygulanması Hakkındaki Yönetmelikte Değişiklik
"Türk Vatandaşlığı Kanunu'nun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik'te Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik", 12 Ocak 2017'de Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Sınai Mülkiyet Hakları Kanun Tasarısı
Sınai Mülkiyet Hakları Kanun Tasarısı, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. Kaynak: AA
Ticari İşlemlerde Taşınır Rehni Kanunu
KOBİ'lerin finansmana erişiminin artırılmasına yönelik olarak 6750 sayılı Ticari İşlemlerde Taşınır Rehni Kanunu, 28 Ekim 2016 tarihli Resmi Gazete'de yayımlandı. 
Ar-Ge ve Tasarım Harcamalarına Vergi Desteği
Araştırma, Geliştirme ve Tasarım Faaliyetlerinin Desteklenmesine İlişkin Uygulama ve Denetim Yönetmeliği, Resmi Gazete'de yayımlandı.Detaylı bilgi için: Dünya Gazetesi
Uluslararası İşgücü Kanunu Tasarısı
Uluslararası İşgücü Kanunu Tasarısı, TBMM Genel Kurulunda görüşülerek 28 Temmuz 2016 tarihinde kabul edilmiştir. 
Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Amacıyla Kanun Değişikliği
15 Temmuz 2016 tarihinde TBMM Genel Kurulunda kabul edilen 6728 sayılı Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, 9 Ağustos 2016 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlandı.
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu, 7 Nisan 2016 tarihli Resmi Gazete'de yayımlandı.
2016 yılı II. YOİKK Toplantısı Yapıldı
Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Koordinasyon Kurulu toplantısı (YOİKK), Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan başkanlığında 16 Nisan 2016 tarihinde Ilgaz'da yapıldı. Toplantıda TOBB, TÜSİAD, MÜSİAD, TİM, YASED ve DEİK tarafından oluşturulan eylem önerileri ele alındı. 
Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanununun Uygulanmasına Dair Yönetmelik
Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanununun Uygulanmasına Dair Yönetmelik, 17 Mart 2016 tarihli Resmi Gazete'de yayımlandı.

KOBİ'lere Destek Sağlayan Kuruluşlar

Ekonomilerde uzun dönemde iktisadi büyümenin dinamik bir gücü olarak önemli fonksiyonlar yerine getirmekte olan ve ekonomilerin gerçek dinamosu konumunda olan küçük ve orta ölçekli işletmeler Türkiye'deki işletmelerin yaklaşık %99.8'ini oluşturmaktadır. KOBİ'lerin tüm işletmeler arasındaki payının yüksekliği ise Türkiye açısından KOBİ'lere yönelik olarak uygulanan politikaların önemini daha da artırmaktadır. Bu nedenle Türkiye'de KOBİ'lerin gelişimini desteklemek ve KOBİ'lerin büyümesini teşvik etmek üzere çeşitli destek unsurları barındıran birçok kuruluş bulunmaktadır.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, KOSGEB, Kalkınma Ajansları, Kredi Garanti Fonu, Halk Bankası, TÜBİTAK, Türk Teknoloji Geliştirme Vakfı gibi kurum ve kuruluşlar tarafından KOBİ'lere yönelik destek programları uygulanmaktadır. (Kaynak: KOBİ Stratejisi ve Eylem Planı)

KOBİ'lere yönelik destek programları hakkında ayrıntılı bilgi için TOBB KOBİ Bilgi Sitesine başvurulabilir.  

Büyütmek için tıklayınız.

Toplam 9090 defa okunmustur.
Ekleme Tarihi: 25.03.2015