Abone Olun

E-posta adresinizi kaydedin, yeniliklerden haberdar olun!


Teknik Komite Üye Girişi
Teknik komite üyeleri için Giriş.
Türk Vatandaşlığı Kanunu'nun Uygulanması Hakkındaki Yönetmelikte Değişiklik
"Türk Vatandaşlığı Kanunu'nun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik'te Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik", 12 Ocak 2017'de Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Sınai Mülkiyet Hakları Kanun Tasarısı
Sınai Mülkiyet Hakları Kanun Tasarısı, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. Kaynak: AA
Ticari İşlemlerde Taşınır Rehni Kanunu
KOBİ'lerin finansmana erişiminin artırılmasına yönelik olarak 6750 sayılı Ticari İşlemlerde Taşınır Rehni Kanunu, 28 Ekim 2016 tarihli Resmi Gazete'de yayımlandı. 
Ar-Ge ve Tasarım Harcamalarına Vergi Desteği
Araştırma, Geliştirme ve Tasarım Faaliyetlerinin Desteklenmesine İlişkin Uygulama ve Denetim Yönetmeliği, Resmi Gazete'de yayımlandı.Detaylı bilgi için: Dünya Gazetesi
Uluslararası İşgücü Kanunu Tasarısı
Uluslararası İşgücü Kanunu Tasarısı, TBMM Genel Kurulunda görüşülerek 28 Temmuz 2016 tarihinde kabul edilmiştir. 
Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Amacıyla Kanun Değişikliği
15 Temmuz 2016 tarihinde TBMM Genel Kurulunda kabul edilen 6728 sayılı Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, 9 Ağustos 2016 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlandı.
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu, 7 Nisan 2016 tarihli Resmi Gazete'de yayımlandı.
2016 yılı II. YOİKK Toplantısı Yapıldı
Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Koordinasyon Kurulu toplantısı (YOİKK), Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan başkanlığında 16 Nisan 2016 tarihinde Ilgaz'da yapıldı. Toplantıda TOBB, TÜSİAD, MÜSİAD, TİM, YASED ve DEİK tarafından oluşturulan eylem önerileri ele alındı. 
Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanununun Uygulanmasına Dair Yönetmelik
Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanununun Uygulanmasına Dair Yönetmelik, 17 Mart 2016 tarihli Resmi Gazete'de yayımlandı.

IV. Yatırım Danışma Konseyi Toplantısı

Yatırım ortamını iyileştirme çalışmalarına uluslararası bir bakış açısı kazandırmak amacıyla 2004 yılında oluşturulan ve kurulduğu yıldan bu yana her yıl düzenli olarak Başbakan başkanlığında toplanan Türkiye Yatırım Danışma Konseyi, dördüncü toplantısını 11 Haziran 2007 tarihinde İstanbul'da gerçekleştirmiştir. Toplantıya uluslararası kuruluşları temsilen:

  • Uluslararası Para Fonu (IMF) Birinci Başkan Yardımcısı John Lipsky,
  • Dünya Bankası Bölgesel Başkan Yardımcısı Shigeo Katsu

ile 21 çok uluslu şirketin üst düzey yöneticileri ve Türk özel sektörü temsilcisi kuruluşların başkanları katılmıştır. (Toplantı katılımcı listesi için tıklayınız.)

Toplantıda Konsey üyeleri, Türkiye'de daha iyi bir yatırım ortamı oluşturulmasına yönelik olarak daha önceki toplantılarda gündeme getirilen konuların kapsamlı bir şekilde ele alındığını görmekten duydukları memnuniyeti dile getirmiş ve güçlü makroekonomik politikalar ve yapısal reformlarla desteklenmesi gereken öncelikli konulara ilişkin tavsiye kararlarını, toplantı sonunda yayımlanan Sonuç Bildirisi aracılığıyla kamuoyuna duyurmuşlardır.

Söz konusu Sonuç Bildirisi metnine ulaşmak için lütfen tıklayınız.

Toplam 1974 defa okunmustur.
Ekleme Tarihi: 01.11.2016